Без вода утре дел од центарот на Скопје

Поради реконструкција на водоводната мрежа ф-2 цола на ул. Орце Николов бб пред Охридска Банка, утре без вода ќе останат дел од жителите во скопската населба Центар.

Прекин во водоснабдување од 09:00 часот до санирање на дефектот ќе имаат корисниците од ул. Никола Кљусев, Скопска и дел од ул. Орце Николов.

Прочитајте и...  Австрија укинува гранични контроли кон сите соседи, освен Италија

Прочитај повеќе

Пленковиќ демантира дека извршил притисок врз Обвинителството

Слободен печат

ЕВН: Броилата се отчитуваат, а корисниците добиваат порамнети сметки

Слободен печат

Опадна продажбата во 19 – члениот монетарен блок

Слободен печат

Агатангел ги повикува верниците да се собираат во црквите

Мирослава Бурнс

Отфрлена кривичната против кумановскиот градоначалник и раководителот на ЦУК​

МИА Агенција

Кои се останатите полициски службеници во случајот со Флојд?

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Пауновски: Кривична пријава за ресторанот во кој беше затекнат Мицкоски

Слободен печат

ЦЈЗ-Куманово од 19 заболени, 17 се од општина Липково

Слободен печат

Роман Головченко е новиот премиер на Белорусија

Слободен печат

Дојран повторно ќе се наполни за продолжениот викенд

Слободен печат

Хоти ја одржа првата седница како нов косовски премиер, иако Курти не му ја предаде должноста

Слободен печат

Пауновски: Еден од инспекторите од Куманово позитивен на Ковид-19, оставете ги инспекторите да си ја вршат работата

Слободен печат