Без вода дел од Стара чаршија

Стара чашија / Фото: МИА

Без вода денеска ќе бидат корисниците на дел од Стара чаршија, соопшти ЈП Водовод и канализација – Скопје.

Прекинот во водоснабдувањето е поради уличен дефект ф-100мм на Битпазарска бб (во близина на ќебапчилница Сараево).

Видео на денот