2 C
Скопје

Без вода дел од населбата Бардовци

Прекин на водоснабдувањето изутрина од 9.30 часот има за корисниците од улиците „6″ и  „8″ во населбата Бардовци.

ЈП „Водовод и канализација” – Скопје информира дека прекин на водоснабдувањето ќе има поради уличен дефект на Ф-2 на улица 6 бр. 52.

Корисниците ќе бидат без вода до санирање на дефектот.

Прочитајте и...  ЕК препорачува построги мерки за патниците за да се избегнат нови бранови на ковид-19

Поврзани вести

На инфективните одделенија се лекуваат 608 пациенти, слободни кревети има

Слободен печат

РЕК Битола ќе престане да работи во 2040 година

Весна Дамчевска

Средба на претседателот Џафери со амбасадорот на Кралството Холандија, Н.Е. Дирк Јан Коп.

Слободен печат

Шпански лек покажува голема ефикасност во лекување на ковид-19

Слободен печат

Достовски од „Зелена Алтернатива“: Декриминализација и легализација на марихуана ДА, но зошто само во туристичките места?

Михаило Донев

Министерот Спасовски го потпиша Писмото за спогодба со Канцеларијата за дрога и криминал на ОН за воспоставување на национална аеродромска меѓуагенциска група

Слободен печат

Остави Коментар