„Ауфидерзен“ Барса: Гол-машината Баерн броеше до ОСУМ! (ВИДЕО)

Барселона вечерва на стадионот „Да Луж“ во Лисабон го претрпе еден од најголемите порази во својата историја во Лигата на шампионите. Каталонскиот клуб во четвртфиналето на ЛШ загуби со верувале или не конечен резултат 8:2.

Во четвртата минута стрелаше баварскиот гигант уште во четвртата минута преку Милер, а само 180 секунди подоцна израмнувањето дојде после автоголот на Алаба и така сите беа во очекување дека ќе следиме крајно драматичен дуел со многу погодоци.

Така и испадна, но Баерн беше тој кој целосно доминираше, до крајот на првото полувреме германскиот шампион реализираше три голови, по еден погодок запишаа Перишиќ, Гнабри и Милер за 4:1.

Барса ги врати некако надежите на овој меч со голот на Суарез, но тоа беше сè што направи составот на Сетиен од аспект на погодоците, а до крајот на вториот дел Тер Штеген прими уште четири голови.

Прочитајте и...  Ф1: Триумф на Ботас, Хамилтон сам се „откажа“ од победата

Кимих стрелаше во 63 минута за 5:2, во гол серијата се придружи и Левандовски, а во последните 10 минути двапати во листата на стрелците се запиша Кутињо.

Веќе е формирана првата полуфинална двојка во натпреварувањето, Лајпциг-ПСЖ, а в сабота (21.00 часот) Баерн ќе го дознае својот ривал, Манчестер сити или Лион.

Прочитај повеќе

Мурињо во елемент по лакрдијата со ВАР, легенда на Ливерпул бара негово укинување

Слободен печат

Елмас и Наполи ги уништија Пандев и Џенова (ВИДЕО)

Слободен печат

Каква шлаканица за Пеп и „граѓаните“, Лестер им пукна петарда среде Манчестер

Слободен печат

Шоу на Суарез, два гола на дебито за Атлетико Мадрид (ВИДЕО)

Слободен печат

Европскиот шампион демолиран од Хофенхајм, прими четири парчиња (ВИДЕО)

Слободен печат

Идентични триумфи на скопските и тетовските „црвено-црни“

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

МОТО ГП: Квартараро ја „покори“ Каталонија

Слободен печат

Лидс и Алиоски се фантастични во Премиер лигата, го зедоа скалпот и на Шефилд

Слободен печат

Ф1: Триумф на Ботас, Хамилтон сам се „откажа“ од победата

Слободен печат

Азаренка го напушти теренот на Ролан Гарос: Ова е смешно

Слободен печат

Прво големо изненадување на Ролан Гарос, крај за Гофан

Слободен печат

Ѓоковиќ: Нема да ги кријам емоциите на Ролан Гарос

Слободен печат