Атанасов двата прекрасни гола му ги посвети на пријател кој неодамна почина

Селтик би можел да биде голем чекор во кариерата на Јани Атанасов/Фото: ФФМ

Екипата на Хајдук со 6:3 славеше над Локомотива  во четвртфиналето на хрватскиот куп, а два гола постигна Јани Атанасов, кои ги прослави со солзи во очите.

 

Атанасов прво постигна гол од мртов агол за 2:1 за својот тим, а потоа во финишот со прекрасен удар од 30-тина метри му донесе предност на Хајдук од 5.2, но наместо да се радува, тој головите ги прослави со солзи во очите бидејќи пред неколку дена почина неговиот најдобар пријател.

„ Откако знам за себе знам и за тебе , ти беше другар каков што секој би посакал да има до него.. Делевме тага , среќа , безброј убави спомени.. Ме остави да се борам сам , но знам дека ќе продолжиш да ме гледаш и да се радуваш на моите успеси .. Вечно ќе останеш во нашите срца!Почивај во мир БРАТ МОЈ“, напиша Атанасов на Инстаграм.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jani Atanasov (@janiatanasov)

Видео на денот