АЛЕКСАНДАР ВУЧИЌ доби ПОДАРОК албански речник од новинарот ИДРО СЕФЕРИ (ФОТО) – Слободен печат
ВестиРегион

АЛЕКСАНДАР ВУЧИЌ доби ПОДАРОК албански речник од новинарот ИДРО СЕФЕРИ (ФОТО)

Подарокот на Вучиќ од албанскиот новинар има и посвета.

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска доби подарок речник по албански јазик од дописникот на Тв Клан, Идро Сефери.

„На неговата Екселенција, Претесдателот Александар Вучиќ му го подарувам мојот личен речник за да се разбираме подробро во иднина, за разлика од тоа што беше случај во минатото“, пишува Сефери во посветата за речникот кој му го подари за време на интервјуто што го реализираше со српскиот престедател.

Инаку пред неколку дена, Вучиќ за време на прес-конференција прочита неколку зборови на албански јазик, па токму на албанскиот новинар Сефери му се обратил и го прашал дали го изговорил добро.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close