АЛЕКСАНДАР ВУЧИЌ доби ПОДАРОК албански речник од новинарот ИДРО СЕФЕРИ (ФОТО)

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска доби подарок речник по албански јазик од дописникот на Тв Клан, Идро Сефери.

„На неговата Екселенција, Претесдателот Александар Вучиќ му го подарувам мојот личен речник за да се разбираме подробро во иднина, за разлика од тоа што беше случај во минатото“, пишува Сефери во посветата за речникот кој му го подари за време на интервјуто што го реализираше со српскиот престедател.

Инаку пред неколку дена, Вучиќ за време на прес-конференција прочита неколку зборови на албански јазик, па токму на албанскиот новинар Сефери му се обратил и го прашал дали го изговорил добро.

Прочитајте и...  Макрон уште еднаш го повика Иран веднаш да ја ослободи научничката, Фариба Аделхах

Прочитај повеќе

Нема заболени од Ковид-19 меѓу вработените во тетовските градинки

Слободен печат

Жената од Дебар со Ковид, синоќа била на Клиника за неврологија, по што 11 доктори, болничари и сестри се во изолација

Николовски прашува дали со Мицковски седеле Ален Зекиров и поранешен шеф на УБК

Слободен печат

Нагло скокна бројот на новозаразени лица со ковид -19 во Србија

Слободен печат

Извршни директори во индустријата за здравствена заштита во САД со плати повисоки од самите истражување за заразни болести

Слободен печат

Јанушев: Короната од Скопје Заев и СДСМ вчера ја испратија да прошета низ цела Македонија (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Македонските аеродроми загубија половина милион патници

Слободен печат

Илир Мета: Соживотот меѓу Албанците и Србите е во интерес на мирот, стабилноста и европската перспектива на регионот

Слободен печат

Ердоган го послуша народот- нема полициски час за време на викендот

Слободен печат

Жителите на „Жданец” и „Трнодол” вечерва без вода

Слободен печат

Министерство за здравство демантира дека Филипче прикрил 20- тина случаи со ковид-19

Слободен печат

Кандидатите за ректор на УКИМ бараат да прекине постапката за избор на ректор

Слободен печат