Албанско – бугарска нарко група падна во Белгија, запленети над 50 килограми кокаин и хероин 

Фото: EPA-EFE/ARIS OIKONOMOU

 Белгиската полиција разбила албанско-бугарска нарко група која била активна на територијата на оваа земја. 

 -Во акцијата уапсени се 11 лица, извршена е котрола во нивните домови во повеќе градови во Белгија, при што запленети се четириесет килограми кокаин и тринаесет килограми хероин, 100 илјади евра, за кои постојат основи на сомнение дека се  стекнати од продажба на дрога, 12 парчиња огнено оружје, повеќе палети со тутунски производи и неколку возила, јави Ора њуз. 

 Нарко бандата користела возила опремени со скриени прегради за транспорт на дрога што доаѓала од Холандија, дистрибуирајќи ја во Белгија и Обединетото Кралство. 

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот