-6 C
Скопје

Адел се враќа во полн сјај: Гостување на „SNL“, нов албум, нов изглед

Очигледно 2020 година се покажа одлична година за Адел. Покрај промената на физичкиот изглед и животниот стил, за кој многумина „не престанаа“ да зборуваат, утре 24 октомври ќе биде домаќин на шоуто „Saturday Night Live“, а се шпекулира дека Адел ќе објави и нов студиски албум.

 

Instagram

 

Од шоуто неодамна најавија дека покрај Адел, ќе гостува и пејачката „H.E.R“. Адел претходно во два наврати гостуваше на „SNL“, во 2008 и 2015 година.

 

 

 

По ѓаволите, толку сум возбудена за ова. Во исто време, апсолутно преплашена! Ќе бидам домаќин, ќе имам свирка на „SNL“  и сите тие работи“, напиша Адел.

 

Instagram

 

Отсекогаш сум сакала да го доживеам овој самостоен момент, да можам да ги засукам ракавите и целосно да се фрлам на работа, но никогаш не беше соодветен тајминг. Но, 2020 година е одлично време, нели?“, додаде Адел.

Прочитајте и...  Нивната љубов беше осудувана и исмејувана – Мадона (62) и нејзиното момче (26) го докажаа спротивното!

Се шпекулира дека четвртиот студиски албум на пејачката ќе биде објавен во декември. Поминаа дури пет години од последниот албум на Адел насловен „25“, кој на обожавателите им даде доволно време да ја наместат сложувалката, преслушувајќи ги старите песни одново и одново.

 

Instagram

 

Еден нејзин обожавател напиша – „Сите ја коментирате тежината на Адел, но се запрашал ли некој каков ли ќе биде нејзиниот нов албум“, алудирајќи на фактот дека можеби Адел покрај физичките промени, ќе направи и музички.

Поврзани вести

Што треба да направите со искинати банкноти?

Слободен печат

На неговите шеги се смее цела Македонија: Дали го препознавате момчето од фотографијата?

СП.

ВИДЕО: Џорџ Клуни призна дека сам ја потстрижува својата коса веќе 25 години – Но кога откри со што, започнаа шегите на негова сметка

Слободен Печат

Шокантно: Мистериозен монолит исчезна во САД, па најден е во Романија!

Слободен печат

Нивната љубов беше осудувана и исмејувана – Мадона (62) и нејзиното момче (26) го докажаа спротивното!

Слободен Печат

Стручњаците открија кои 6 особини треба да ги поседува секој маж кој е идеален љубовник!

Слободен печат

Остави Коментар