17.8 C
Скопје

41 прекршување на забраната за движење, 451 санкција за неносење маска

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19. 

Од 20 часот синоќа, па се до 5 часот изутринава како што извести МВР, 41 лице не ја почитувале забраната за движење.

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 451 прекршок.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19. 

Поврзани вести

Две лица загинаа во соoбраќајка на патот Штип-Крупиште

Слободен печат

Голема тепашка меѓу петмина насилници во Ѓорче Петров, се мавале и со тврди предмети

Слободен печат

Повреден велосипедист во Охрид

Слободен печат

ВИДЕО | Момче со палка демолира автомобил во Битола

Слободен печат

Петмина повредени во сообраќајка кај Штип

Слободен печат

Тројца повредени откако излетал автомобил на патот Штип-Радовиш

Слободен печат

Остави Коментар