Ѕвезда на Реал покани пејачка од Косово да пее во Бразил

Албанската раперка Дорунтина Шала, позната под името „Tayna“ продолжува да реди успеси во својата кариера.

Нејзиниот последен проект беше песната “Sicko”, која што беше споделена и од големата звезда на Реал Мадрид, Винисиус Жуниор.

Фудбалерот се чини дека продолжува да биде во контакт со пејачката, бидејќи ја покани да пее во Бразил.

Во опцијата „прашања-одговор“ на Дорунтина Шала на Инстаграм, Жуниор ѝ вели на 23-годишната пејачка дека сака да види нејзино шоу во Бразил.

Фото: Инстаграм

Не изостана ниту одговор од нејзина страна. Таа му вели дека тој тогаш треба да го организира настанот.
Песната “Sicko“ мометално на каналот на Јутјуб има 9.5 милиони прегледи.

Прочитај повеќе

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат