Ѕвезда на Реал покани пејачка од Косово да пее во Бразил

Албанската раперка Дорунтина Шала, позната под името „Tayna“ продолжува да реди успеси во својата кариера.

Нејзиниот последен проект беше песната “Sicko”, која што беше споделена и од големата звезда на Реал Мадрид, Винисиус Жуниор.

Фудбалерот се чини дека продолжува да биде во контакт со пејачката, бидејќи ја покани да пее во Бразил.

Во опцијата „прашања-одговор“ на Дорунтина Шала на Инстаграм, Жуниор ѝ вели на 23-годишната пејачка дека сака да види нејзино шоу во Бразил.

Фото: Инстаграм

Не изостана ниту одговор од нејзина страна. Таа му вели дека тој тогаш треба да го организира настанот.
Песната “Sicko“ мометално на каналот на Јутјуб има 9.5 милиони прегледи.

Видео на денот