8 C
Скопје

Жител на Боговиње со оружје се заканувал поради расправија во сообраќајот

Жител на Боговиње завршил во полициска станица лишен од слобода, откако претходно во денот со оружје се заканувал на човек од Радиовце со кого се расправале околу недоразбирање во сообраќајот. Настанот се случил на регионалниот пат од Пирок кон Боговиње.

 -Околу 9 часот вчера на патот Пирок-Боговиње 61-годишниот Н.А. од Боговиње му се заканил со оружје на 46-годишниот Г.М. од тетовско Радиовце кој со своето возило „пасат” со тетовски регистарски ознаки се движел по сообраќајната делница. На заканата претходела нивна расправија околу недоразбирања во сообраќајот, информираат од СВР Тетово.

 По пријавувањето на случајот околу 11 часот и 45 минути, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 61-годишникот од Боговиње

Прочитајте и...  Велика Британија основа стручна група за подготвеност за идни пандемии

Поврзани вести

ВИДЕО I Русија ја активира северната флота: Целта е да се заземат стратешките точки на Арктикот по секоја цена

Слободен печат

Повторно се тресеше Хрватска: Земјотрес е забележан и во Словенија

Слободен печат

ВИДЕО I Заврши судењето за убиството на Афроамериканецот Џорџ Флојд: Војска и хеликоптери низ улиците на САД, Дерек Шовин е виновен

Слободен печат

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: 12-годишно девојче oд Велес, брутално нападнато од својата врсничка додека останатите гледаат и снимаат со телефон

Слободен печат

Кинеската вакцина е 93 отсто ефикасна во спречување на хоспитализација: Не е забележам ниту еден смртен случај

Слободен печат

Вработен во казино играл со пари што ги извадил од апарати, „се покрил“ со 5.000 службени евра

Слободен печат

Остави Коментар