Женска хокеј тепачка (ВИДЕО)

Натпреварот од руската женска хокеарска лига помеѓу Динамо и Екатеринбург имаше и трето полувреме. Хокеарките на двете екипи се степаа во текот на натпреварот, а главната улога во тие моменти ја имаше Марија Пугина која бескомпромисно ги тепаше противничките.

Откако видеото од тепачката се појави на Инстаграм, Пугина стана вистинска ѕвезда во Русија, по што таа изјави:
„Научив неколку потези од Хабиб Нурмагомедов…“.

Опасната Маша по инцидентот на хокеарскиот натпревар, привлекува внимание и надвор од теренот, а најубав доказ за тоа се нејзините слики на Инстаграм.

 

Прочитајте и...  Клубовите го поддржаа предлогот, крај на одбојкарската сезона во Македонија

Прочитај повеќе

Сите спортисти ќе се тестираат пред почетокот на сезоната

Слободен печат

Клубовите го поддржаа предлогот, крај на одбојкарската сезона во Македонија

Слободен печат

Георгиевски е новото десно крило на Вардар

Слободен печат

Официјално: Митревски е новиот голман на Порто

Слободен печат

Од вториот „шешир“ ги чекаме ривалите за учество на ЕП 2022!

Слободен печат

Потврдени осум трки, Ф1 сезоната ќе започне на 5 јули!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Сите тестирани во ФК Вардар се негативни на Ковид-19

Слободен печат

Ново засилување од Шпанија во Еурофарм Пелистер (ВИДЕО)

Слободен печат

Легендарниот напаѓач Бирхоф со решение за Лигата на нации

Слободен печат

Савиќевиќ импресионираше во Мадрид: Време е за уште поголеми предизвици!

Слободен печат

На денешен ден Вардар ја освои втората титула во Лигата на шампионите! (ВИДЕО)

Слободен печат

Барселона криела дека има пет заразени играчи?

Слободен печат