Зашто на женското ЕП во одбојка сите ќе навиваат за Хрватска (ФОТО) - Слободен печат

Зашто на женското ЕП во одбојка сите ќе навиваат за Хрватска (ФОТО)

Женската репрезентација на Хрватска е дел од Европското првенство во одбојка кое се одржува во Унгарија, но тие веќе се победници кај навивачите од посилниот пол.

https://www.instagram.com/p/Bym–iqBt1B/?utm_source=ig_web_copy_link

Причина за тоа е 24-годишната Николина Божичевиќ која за фановите е најубавата одбојкарка која ќе настапи на ЕП.

Погледнете ги фотографиите и проверете зашто Николина е избор број еден кај навивачите.

View this post on Instagram

#rekupero 🦋

A post shared by NB (@nikolina.bozicevic) on

View this post on Instagram

Gluten free, sugar free,lactose free 💫

A post shared by NB (@nikolina.bozicevic) on

View this post on Instagram

Kick Sling #ivenmastinphoto

A post shared by NB (@nikolina.bozicevic) on

View this post on Instagram

Last one I promise 🤞🏻 #tb 💆🏽‍♀️

A post shared by NB (@nikolina.bozicevic) on

View this post on Instagram

Island chiquita 🏝 #summer #croatia

A post shared by NB (@nikolina.bozicevic) on

 

Прочитај повеќе

Ерлинг Халанд: Новото големо фудбалско чудо (ВИДЕО)

Слободен печат

Трагедија во Англија: Фудбалер почина откако бил претепан пред ноќен клуб

Слободен печат

МЗТ Скопје супериорен во дербито со Куманово

Слободен печат

Баерн го торпедира Шалке и дојде на бод од лидерот Лајпциг (ВИДЕО)

Слободен печат

Норвешка подобра од Словенија во натпреварот за бронзениот медал

Слободен печат

Сагосен го урна рекордот на Лазаров (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

4 + twenty =

Прочитај повеќе

Тотенхем замената за Кејн ќе ја бара во Бундес лигата

Слободен печат

Турција бара екстрадиција на поранешен репрезентативец, се соочува со 15 години затвор

Слободен печат

Очајната Барселона поразена на „Местаља“ од Валенсија

Слободен печат

Сари: По Јувентус одам во пензија

Слободен печат

Загревање пред дербито: Навивачите на Валенсија и Барселона се испотепаа на улица (ВИДЕО)

Слободен печат

Македонија благодарение на Вардар ќе има учесник во новата ракометна Лига на шампиони

Слободен печат