ЗАПРОСУВАЊЕ КАКО НА ФИЛМ: Момче од Србија ја запросило девојката на најоригинален начин

Момче од Сремска Митровица сакало на својата девојка Милица да ѝ приреди необично изненадувње. Сè се одиграло на нивната омилена плажа на Лефкада. Девојката на крајот рекла „да“, а Дејан раскажал како го подготвил и го извел романтичниот гест.

„Заедно сме околу 3 години. Генерално таа е девојка која е благодарна кога ќе ѝ скинам цвет на улица, па никогаш не ми беше тешко да се потрудам и повеќе да ја изненадам.

Дојдов на идеја да ја изненадам на летувањето, и помислив дека би било најдобро нешто да извадам од водата. Така почнав да планирам.

Најважно беше да најдам ковчеже и тоа да биде впечатливо. Го барав скоро цел месец по антикварниците и кај различни препродавачи на интенет. Потоа дојде на ред полнење со „богатство“. Беше важно да биде убедливо. Така во ковчежето влегоа неколку парички (римски, но и од други периоди), бижутерија од сестра ми Сања, школки и камчиња и еден џебен часовник од Али експрес од кој беше изваден механизмот, бидејќи тоа послужи како кутивче за прстенот.

Прочитајте и...  На денешен ден е роден Бајага, а светот се збогуваше од единствениот Бон Скот: Настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Дојдов до идеја да направам фотографија на која нашите лица ќе бидат фотошопирани на брачен пар од почетокот на 20 век. Реакцијата на тоа најмногу ја исчекував. Таа мислеше дека е една од моите шеги кога сфати дека сме ние на сликата.

Кога сè беше подготвено, пријателите со кои патувавме добија задача ковчежето добро да го скријат и кога ќе дојде време да направиме диверзија.

Ги пративме Милица и Јелена по пиво, Коста ми ја додаде кутијата и јас со неа влегов во водата.

Кога дојде време испливав глумејќи неверување, носејќи го стариот ковчег со ланецот и со катанецот и требаше да најдам начин да го отвориме.

Го скинав ланецот, почнавме да гледаме внатре, а најголемо внимание ѝ предизвика завитканото хартивче, за кое помисли дека е некоја мапа или порака. Кога виде дека тоа сме ние почна да се смее, а јас во рака го држев џепниот часовник велејќи и: Такво богатство кога ќе најдеш, мораш засекогаш да го чуваш. Сакаш ли да се омажиш со мене? Го отворив и внатре беше прстенот.

Прочитајте и...  Виц на денот: Домашна

Беше воодушевена. Да беше чиста формалност.“, раскажал Дејан.

https://www.instagram.com/p/B1T9KC9iaT1/?utm_source=ig_embed

https://www.instagram.com/p/B1X-dSTIVBX/

Прочитај повеќе

Поранешната девојка на Ал Пачино: Тој е голем скржавец, ми купуваше само цвеќе

Слободен печат

Лизо на доделувањето на наградите се појави во „омот од чоколадо“, а сите ги коментираа нејзините нокти (ФОТО)

Слободен печат

Ова е најдобрата песна за изминатата година: Дали ви се допаѓа? (ВИДЕО)

Еспресо

Славниот пејач НАПАДНАТ со нож и ограбен: Многу е вознемирен и потресен!

Еспресо

Најдобрите мисли на Ошо ќе ве поттикнат на промени: Не знам за поголема храброст од она кога морам да си погледнам во самиот себе

Слободен печат

ХОЛОГРАМ на Витни Хјустон тргнува на турнеја, семејството вели дека „таа би го сакала тоа“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

2 × 3 =

Прочитај повеќе

Прочитајте пред да одите на шопинг: Најчести грешки што ги правите при купување

Слободен печат

Кралицата со нова шлаканица за Хари и Меган – Еве што им забрани!

Слободен печат

На денешен ден е роден Бајага, а светот се збогуваше од единствениот Бон Скот: Настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Слободен печат

Заштитете си го срцето: Ако имате повеќе од 50 години, мора да се придржувате до овие совети

Слободен печат

Познатата пејачка Дуа Липа успеа со една фотографија да разбесни илјадници Срби!

Слободен печат.

Домашна супа која е вистински терминатор за грип и настинки

Слободен печат