Заносен летен стајлинг: Ана Ивановиќ како модна инспирација! (ФОТО)

Поранешната тенисерка Ана Ивановиќ на својот инстаграм-профил со фановите сподели интересни модни инспирации. Првиот стајлинг кој за помалку од 24 часа доби повеќе од 40 илјади лајкови е комбинација на елеганција и спортски стил. Прекрасната Ана комбинирала црно боди со машни и со бело лелеаво здолниште кое потсетува на моделот кој го носеше за време на тениските натпревари.

инстаграм

Вистински погодок била корпа-чантата која на овој стајлинг му дала посебно интересна нота. Ваквите чанти се апсолутен хит ова лета и доколку ви се допаѓаат одлично можете да ги комнбинирате со спортски или кежуал стил.

инстаграм

Вториот стајлинг кој го покажа на друштвените мрежи е сличен на првиот и исто така предизвика големо воодушевување, со оглед на тоа дека Ана покажа чиста елеганција. Црно-белото здолниште во комбинација со црна блуза на бретели е одличен спој во кој ќе ви биде исклучително пријатано, а притоа ќе изгледате заносно.

Прочитајте и...  Ким Кардашијан е најлошата сестра на светот, објавила ретро фотографија на која само таа изгледа добро (ФОТО)
инстаграм

Погледнете неколку летни комбинации на поранешната тенисерка кои може да ви послужат како инспирација.

инстаграм
инстаграм
инстаграм
инстаграм

Прочитај повеќе

Јапонската актерка од хорор филмот „Ring“ пронајдена мртва во домот

Слободен печат

Верувал дека душите на мртви Индијанци влегле во него, бил голем заводник, требал да стане филмаџија, но судбина му била музичката сцена!

Слободен печат

Деми Мур се уште влече трауми од „валканите нешта“ на кои ја принудувал поранешниот сопруг Ештон Кучер

Слободен печат

Неуништливата Меги, била прва фотографка на воените фронтови, прва фотографка на „Лајф“ и прв фотограф во светот примен во Советскиот Сојуз

Слободен печат

Здрави и убави – Четири состојки што го отстрануваат целулитот

Слободен печат

Холивудскиот заводник сака само една жена 19 години: Кога таа ќе ме погледне ми се затресуваат колената

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ким Кардашијан е најлошата сестра на светот, објавила ретро фотографија на која само таа изгледа добро (ФОТО)

Слободен печат

Сè што треба да знаете за популарната и суперефикасна Кето диета пред да почнете да ја држите!

Слободен печат

Најлудото интервју во 2020: Српскиот актер Андрија водеше „сериозна дебата“ со свињи (ВИДЕО)

Слободен печат

Како да мирисате како Мадона?

Слободен печат

Веднаш ќе го реши вашиот проблем – Елиминирајте го лошиот здив со овој едноставен трик

Слободен печат

Ако не сте мотивирани за работа, можеби сте осамени – размислете за тоа!

Слободен печат