Загина едно лице во сообраќајка на патот Македонски Брод – Прилеп – Слободен печат
Хроника

Загина едно лице во сообраќајка на патот Македонски Брод – Прилеп

Извршен бил увид од јавен обвинител и увидна екипа од Полициската станица Прилеп. 

Едно лице загина, а едно е повредено во сообарќајна несреќа што се случила вчера на регионалниот пат Македонски Брод – Прилеп, околу еден километар после село Ропотово, откако патничко моторно возило „Опел Астра”, со прилепски регистарски ознаки, управувано од М.Т. (66) од Прилеп, излетало од патот.

Како што соопшти МВР, во сообраќајката, што се случила во 16.40 часот, на местото на несреќата починал сопатникот В.Т. (71) од Прилеп, додека возачот М.Т. се здобил со телесни повреди и бил пренесен во Градската општа болница Прилеп за укажување лекарска помош.

Извршен бил увид од јавен обвинител и увидна екипа од Полициската станица Прилеп.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close