9 C
Скопје

ВО ЖИВО: Изјава на министерот Филипче

Министерот за здравство д-р Венко Филипче денеска го посети модуларниот КОВИД центар во гостиварската болница.

Прочитајте и...  Мајка пријавила сексуално вознемирување врз малолетна ќерка

Поврзани вести

Советот за безбедност на ООН денес разгледува извештај за работата на УНМИК

Слободен печат

Канада забрани извоз на дронови во Турција

Слободен печат

Бајден: Мирните протести се разбирливи, но нема оправдување за насилството

Слободен печат

Најмалку 20 загинати во автобуска несреќа во Перу

Слободен печат

ВИДЕО: Убиен ученик, ранет полицаец при пукање во средното училиште Остин-Исток Магнет во Ноксвил

Слободен печат

Ќе се согорува ли отпад на нивите зад Железарница?

Југослава Дуковска

Остави Коментар