Во Скопје вчера казнети 58 возачи

Две лица се здобиле со тешки телесни повреди во две од вкупно осум сообраќајки во текот на вчерашниот ден. Во три сообраќајки со полесни повреди се здобиле три лица, а во три била причинета материјална штета.

Од СВР Скопје информираат дека вчера сообраќајната полиција санкционирала 58 возачи кои се движеле со брзина поголема од дозволената, тројца возачи поминале на крстосница на црвено светло, а двајца возачи не дале првенство на минување на обележан пешачки премин.

Еден возач е санкциониран за неправилно престигнување, 14 возачи за не носење заштитен шлем, пет возачи за не  користење сигурносен појас и 17 возачи кои користеле мобилен телефон за време на управување на моторно возило.

Прочитајте и...  Крвнички убиена жена од Шуто Оризари

Од сообраќај биле исклучени 18 нерегистрирани возила.

Затекнати биле 78 возила непрописно паркирани, а со помош на  специјалното возило „пајак”, отстранети биле 70 возила.

Прочитај повеќе

Млад возач тешко повреден во сообраќајна несреќа

Дете од Скопје повредено во сообраќајка

Загина моторџија во Тетовско

Крвнички убиена жена од Шуто Оризари

Горан Наумовски

Поради долг тетовец нападат со вила

Слободен печат

Мајка и ќерка нападнати од лице вработено како обезбедување во Сити мол

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Жена пријавила дека и ги нема малолетните внуки, се сомнева дека работат во угостителски објект

Слободен печат

Заложничка драма во Васкинце, во напуштен објект пронајдени над 20 мигранти

Слободен печат

Обвинителен предлог за лицето кое преку социјална мрежа упати закани кон претседателот на Владата

Слободен печат

Осум дена притвор за насилникот од автокампот Градиште

Слободен печат

Се запали комбе во близина на магистралниот пат Кичево – Осломеј

Слободен печат

Повреден моторџија на автопатот Тетово – Скопје