Во најава продолжение на серијата „Сексот и градот“

Парамоунт“ и „Анонимус контент“ ги откупиле правата за најавената книга „Дали сè уште има секс во градот?“ на Кандис Бушнел, според која ќе снимаат продолжение на култната серија „Сексот и градот“.

Во книгата се разработува прашањето за сексот, забавувањето и пријателствата меѓу жените над 50 години во Њујорк. Во новата книга нема да ги има истите ликови како во претходната, а книгата на Бушнел ќе биде објавена во август.

Најавената серија нема да биде стилизирана како директно продолжение на „Сексот и градот“, бидејќи освен запознавањата, состаноците, случајниот секс кај средовечните луѓе на Менхетен, дава и продорен поглед на бракот, децата, разводот и општествениот притисок на жената да ја задржи својата младост.

Прочитајте и...  Аца Лукс и уплати одмор од 5.000 евра на поранешната сопруга! (ФОТО)

Прочитај повеќе

Мора да го подготвите за вашите најблиски: Домашен леб со билки!

Васко Спасоски

Антониа Гиговска: Спокојот на Пелистер ме подготвува за нови музички дела

Слободен печат

Дознајте зошто не треба да ги фрлите семките од лимон!

Васко Спасоски

Познатата терапевтка советува: Во овој случај подобро е да го сокриете неверството!

Слободен печат

Џеј Ло со храбра спортска комбинација максимално ги истакна своите облини! (ФОТО)

Слободен Печат

Сакаше да поразговара со принцот Чарлс, но се возбуди и се струполи на земја – Принцот не стигна ниту да му подаде рака (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Убавата бисексуална Афроамериканка е новата „Batwoman“

Слободен печат

Една од најчудните туристички атракции во светот: Ѕирнете во „Катедралата на отпадот“ (ФОТО)

Слободен печат

Фасцинантна приказна украсена со долгогодишно прераскажување: Кралот Умберто и неговиот одамна изгубен „двојник“

Слободен печат

Кралски правила кои не смее да ги прекрши ниту кралицата Елизабета

Слободен печат

Најсочното колаче чија арома ќе го намами целото семејство: Одличен десерт за летно уживање! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ја враќа вашата кожа децении наназад: Маска за лице која е посилна од ботокс! (РЕЦЕПТ)

Слободен печат