Во Грција убиени маж и неговата мајка заради ПАРКИНГ – Слободен печат
ВестиРегион

Во Грција убиени маж и неговата мајка заради ПАРКИНГ

Осомничениот (42) и неговиот сосед наводно подолго време биле во лоши односи околу тоа каде убиениот маж требал да го паркира својот камион.

Полицијата во северна Грција денеска уапсила човек осомничен дека убил два соседи после расправија околу паркиран камион.

Осомничениот (42) и неговиот сосед наводно подолго време биле во лоши односи околу тоа каде убиениот маж требал да го паркира својот камион.

Полицијата соопштила дека комшиите синоќа имале жестока расправија, а потоа жртвата го паркирала камионот во близина на куќата на осомничениот, после што осомничениот наводно пукал во 42-годишниот возач на камионот и неговата 67-годишна мајка.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close