ВИДЕО | Град во Сирија срамнет со земја по ужасниот земјотрес

Фото Твитер принтскрин

По ужасниот земјотрес кој ги погоди Турција и Сирија, на социјалните мрежи се појави снимка од сирискиот град Хамим, каде земјотресот буквално го срамни со земја целиот град.

Како што пишуваат корисниците на социјалните мрежи, во градот сега „не останало ништо“.

Според последните информации, во Сирија има над 240 мртви по ужасниот земјотрес кој ја погоди земјата.

ВИДЕО | Над 300 мртви во ужасниот земјотрес во Турција и Сирија

ВИДЕО | Во Газиантеп се урна тврдина стара над 2 илјади години како последица на земјотресот

Регионот се обедини во поддршката за Турција

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот