ВИДЕО | Над 300 мртви во ужасниот земјотрес во Турција и Сирија

Повеќе од 300 луѓе загинаа во Сирија и Турција во силниот земјотрес во близина на јужниот турски град Газиантеп рано утринава. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Сириското Министерство за здравство ја потврди смртта на најмалку 237 лица во областите под контрола на претседателот Башар ал Асад. Бројот на повредени достигна 639. Се очекува … Продолжи со читање ВИДЕО | Над 300 мртви во ужасниот земјотрес во Турција и Сирија