ВИДЕО | Во Газиантеп се урна тврдина стара над 2 илјади години како последица на земјотресот

По силниот земјотрес што го погоди југоисточниот дел на Турција, се урна тврдината во Газиантеп стара над 2.200 години. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Земјотрес со јачина од 7,8 степени според Рихтеровата скала ги погоди синоќа Турција и Сирија. Стотици загинати и илјадници луѓе беа повредени во двете земји. Бројот на загинати во … Продолжи со читање ВИДЕО | Во Газиантеп се урна тврдина стара над 2 илјади години како последица на земјотресот