ВИДЕО: Еуфорија на „Олд трафорд“, се врати Роналдо

Роналдо по 12 години повторно настапиува на „Олд трафорд“ како фудбалер на Јунајтед/ фото: EPA-EFE/PETER POWELL

Кристијано Роналдо повторно го облече црвениот дрес со бројот седум и истрча на теренот на „Олд трафорд“ на натпреварот на Јунајтед против Њукалс во четвртото коло од Премиер лигата.

Навивачите на Манчестер јунајтед уефорично го поздравија Португалецот кој по 12 години повторно се врати во англискиот тим.


Роналдо во последниот ден од преодниот рок од Јувентус се пресели во Манчестер јунајтед за кого настапуваше од 2003 до 2009 година.

Видео на денот