Вибрации на тлото крај Пацификот: Земјотрес со јачина од 5,9 степени ја погоди Гватемала

Силен земјотрес со јачина од 5,9 степени го погоди денеска главниот град на Гватемала.

Земјотресот, кој траеше подолго време, ги тресеше зградите. Засега нема информации за евентуални жртви или оштетувања.

Американскиот геолошки институт соопшти дека епицентарот бил крај брегот на Пацификот, на 4,7 километри југозападно од Чамперика и на длабочина од 10 километри.

Прочитајте и...  Жестоки напади врз Вучиќ по објавата на шокантни фотографии од злосторствата на Веља Невоља: Само претстава за народ, сиот криминал потекнува од овој режим

Поврзани вести

Брнабиќ: Фотографиите од убиствата не беа многу страшни, има и пострашни

Слободен печат

Растурена свадба во хотел во Тетово

Слободен печат

Австрија ја суспендираше вакцината Астра зенека

Слободен печат

Коневски очекува отчет од Мицковски пред делегатите

Слободен печат

Зошто жените губат во градоначалничката трка?

Весна Тодоровска

Шахпаска: Преку Законот за родова еднаквост ја зајакнуваме улогата на жените во секоја сфера на општественото живеење

Слободен печат

Остави Коментар