Вардарци без Толедо на стартот од сезонава

Европскиот ракометен шампион Вардар на  почетот од новата сезона ќе биде без услугите на едно од засилувањата, Бразилецот Жозе Голјерме де Толедо.

Врз Бразилецот денеска беше извршен оперативен зафат, тој го оперираше десното колено поради санирање на повредата на менискусот. Се очекува, рехабилитацијата на Толедо да трае три месеци што значи дека ќе го пропушти првиот дел од сезоната.

„Ќе бидам три месеци „во аут“ поради операција на менискусот. Ова не е начинот на кој сакав да ја почнам сезоната, но, е се вратам посилен“, објави Толедо.

Прочитајте и...  Без странски екипи годинава на Струшкиот турнир!

Прочитај повеќе

Бах: Не сакаме Олимписки игри без навивачи

Слободен печат

Димитријевиќ со најубавата тројка за Хувентуд во шпанската „Ендеса“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Јагуриновски и Јотиќ од следната сезона во Вардар 1961

Слободен печат

Јокиќ го победи коронавирусот и почна со тренинзи во Орландо (ВИДЕО)

Слободен печат

ПСЖ најде начин да го убеди Мбапе да остане, цехот ќе го плати Нејмар

Слободен печат

Гвардиола и Сити и ја крадат најголемата желба на Барселона

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Нова лудорија на Марадона, со ѕвер од 200.000 евра влезе на фудбалски терен (ВИДЕО)

Слободен печат

Михајловиќ и Гатузо, фотографија која ја воодушени Италија

Слободен печат

Серхио Рамос ги збудале жените, има подобро тело од Роналдо (ФОТО)

Слободен печат

ПАДНА ДОГОВОР: Челси уште сега е победник на преодниот рок, Хаверц доаѓа на „Стемфорд бриџ“

Слободен печат

Откако ја победи УЕФА, Гвардиола влезе во војна на зборови и о првиот човек на Ла Лига

Слободен печат

Сега и Кувајтските петро-долари влегуваат во фудбалот, на мета италијански гигант

Слободен печат