Вардар сè уште се ситни, остана без клучен дефанзивец

Европскиот шампион Вардар, денеска загуби уште еден ракометар кој имаше удел во освојувањето на титулата. Глеб Калараш од денеска и официјално е член на Мотор Запорожје со кого претходно потпиша тригодишен договор. Калараш во Вардар мина само една сезона, и имаше забележителна улога во одбраната.

Поради неизвесната финансиска иднина на македонскиот шампион, Калараш од претходно се договори со тимот на Мотор, а по стабилизирањето на Вардар дури најави дека ако е можно клубовите да се договорат, тој би сакал да остане во Скопје.

До договор не дојде и Калараш денеска е официјално презентиран како нов ракометар на Мотор Запорожје, тим во кој претходно настапуваше во периодот од 2015 до 2017 година.

Прочитајте и...  На „Енфилд“ никому не му е пријатно, прашајте ги тие од Барселона

Прочитај повеќе

Рашфорд неизвесен и за Европското првенство

Слободен печат

Ванда провоцира: Не знам дали ќе живееме во Париз или Торино

Слободен печат

Барселона и официјално донесе играч кој ја чини повеќе од милион евра по натпревар

Слободен печат

Ужас во Мексико: Фудбалер уби судија за време на натпревар

Слободен печат

НБА легенда и на 64 години без проблем забива (ВИДЕО)

Слободен печат

На „Енфилд“ никому не му е пријатно, прашајте ги тие од Барселона

Слободен печат

Остави Коментар

11 + оне =

Прочитај повеќе

Вечерва половина жители на Бергамо ќе бидат на „Сан Сиро“

Слободен печат

Сориано до УЕФА: Не се точни обвиненијата за Сити!

Слободен печат

Исплатени премиите за пласман во квалификациите на ЕП 2021

Слободен печат

КОМИЧНО: Можеби затоа Арсенал и Јуве се откажаа од потписот на Курзава! (ВИДЕО)

Слободен печат

Манчестер јунајтед го продава Погба за „само“ 50 милион фунти?

Слободен печат

Косовските навивачи се спремни, европскиот сон нема да застане во Скопје!

Слободен печат