Ванеса Брајант го тужи сопственикот на хеликоптерот во кој загинаа Коби и нивната ќерка Џиана!

Ванеса Брајант во својата тужба вели дека пилотот, Ара Зобијан, бил невнимателен и неодговорен во постапките на летот.

Вдовицата на НБА кошаркарот Коби Брајант кој загина во хеликоптерска несреќа, Ванеса Брајант поднесе тужба против сопственикот на хеликоптерот.

Минатиот месец загинаа девет лица, меѓу кои и 13-годишната ќерка на Коби, Џиана, како и пилотот Ара Зобијан.

Како што пренесуваат медиумите во САД, Ванеса Брајант во својата тужба вели дека пилотот бил невнимателен и неодговорен во постапките на летот. На 26. јануари, денот кога се случи несреќата, самиот одлучил да лета при неповолни временски услови, наместо да се откаже од летот.

– Комеморација за Коби Брајант во „Стејплс Центар –

Во „Стејплс Центар” во Лос Анџелес беше најавена комеморација во чест на Коби Брајант.

Датумот е симболично одбран – 24-ка носеше Брајант на дресот во вториот дел од неговата дводецениска кариера во која остана верен на Лејкерси. Голем дел од американските медиуми, како ЕСПН, вршат директен пренос од емотивното збогување со Брајант.

Прочитајте и...  Герет Бејл покажа дека е талентиран и за голф! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Наместо во карантин, Систо возеше 27 часа до Копенхаген

Слободен печат

Фудбалскиот клуб Барселона донира 30.000 заштитни маски

Слободен печат

Хрватски ватерполист ја насмеа и одушеви јавноста од изолација! (ВИДЕО)

Слободен печат

Најстариот селектор и уште 400 вработени добија откази поради пандемијата

Слободен печат

Победија на сите 27 натпревари, но залудно! (ФОТО)

Слободен печат

Почина голема фудбалска надеж на Атлетико Мадрид

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Осум играчи на Вест Хем имаат симптоми на коронавирус

Слободен печат

Чеферин: Ќе ја загубиме сезоната доколку нема фудбал до крајот на јуни!

Слободен печат

Џеко ќе добие сериозна конкуренција во нападот на Рома?

Слободен печат

Кристијано Роналдо се откажува од 3,8 милиони евра!

Слободен печат

Денот кога Македонија славеше над Белорусија со мајсториите на Пандев и Спировски! (ВИДЕО)

Слободен печат

Македа: Сега не е приоритет двомечот против Вардар! (ВИДЕО)

Слободен печат