УЖАС ВО СРБИЈА: Полицаец обљубил 13-годишно девојче, другарка на неговиот син

Српски полицаец бил уапсен, а потоа му бил одреден и притвор од 30 дена под сомнение дека обљубил 13-годишно девојче, која наводно била другарка на неговиот син, пишува Курир.рс

Полицискиот службеник со иницијали В.Ж. бил осомничен дека од март до апсењето, користејќи ја незрелоста на девојчето, со неа стапил во контакт, а потоа имал и забранети полови односи со неа.

– Станува збор за маж во своите четириесетти години, кој и самиот е татко на три малолетни деца, од кои едното е другарче со 13-годишното девојче кое било обљубено – изјавил неименуван извор  кој бил дел од истрагата за Курир.рс.

Полицаецот стекнал доверба кај девојчето, запознавајќи ја преку својот син со кој таа била близок пријател. Тој најпрво почнал да и пишува пораки на социјалните мрежи, а потоа се среќавале и во живо.

Прочитајте и...  Нови 14 заболени во Јапонија од коронавирусот

Наводно, во својот автомобил често го возел девојчето на скришни места.

Мајката открила што се случува откако забележала дека нејзиното девојче се однесува чудно.

Меѓудругото, во неговиот мобилниот телефон пронашла необични и експлицитни пораки, па ги пријавила во полиција.

 

Прочитај повеќе

О2 Иницијатива: Зошто нема пријави за загадувачите, како што има за активистите?

Слободен печат

Мицковски негира дека италијанскитен власти реагирале за спречување на акцијата за кокаин

Дојче веле: Молк за астрономските долгови на Америка, ниту Трамп ниту демократските предизвици не трошат многу зборови

Слободен печат

Египетски суд ослободи двајца синови на поранешниот претседател Хосни Мубарак

Слободен печат

Илјадници луѓе во Ханау протестираа против расизмот и радикалната десница

Слободен печат

Мета со порака за протестот на втори март: Сакаме Албанија како цела Европа

Слободен печат

Остави Коментар

четири − 2 =

Прочитај повеќе

Системот Панцир С1 стигна во Србија

Слободен печат

Девојка од Ниш се обидела да се спушти од прозор со чаршав, сега е тешко повредена

Слободен печат

Ердоган: Турција ќе дејствува поодлучно во Сирија

Слободен печат

Албанија повторно на „сивата листа” за перење пари, министерката за правда бара повисоки казни

Слободен печат

Протест на жителите на Суводол поради блискиот рудник, од рудникот велат работат според прописите

Мета: Целта на владата на Рама е враќање на диктатурата

Слободен печат