24.8 C
Скопје

„Уморниот“ Зидан подготвува оставка на крајот од сезоната?

Како што пишува goal.com, и притоа повикувајќи се на изјави на играчи на Реал Мадрид, тренерот Зинедин Зидан се подготвува за заминување од клупата на крајот на сезоната.

Наводно, Зидан бил „уморен“ и не планирал да биде тренер на „кралскиот клуб“ и наредната сезона иако договорот му трае до 2022 година. Медиумот се повикува на неколку фудбалери на Реал Мадрид кои сметаат дека промената на клупата е неизбежна бидејќи Зидан бил „уморен“ и „фрустриран“ и повеќе не сака да се носи со работи кои се надвор од негова контрола.

Како дел од работите кои не може да ги контролира и кои му создаваат голем притисок на Зидан е дневната рутина по која мора да се придржува поради строгите корона протоколи, како и поради податокот дека за натпреварите се подготвува без вистински контакт со тимот.

Во Реал наводно беќе започнале и со барањето замена за Зидан и како можни наследници се споменуваат Јоаким Лев кој на лето си заминува од селекторската функција во германската репрезентација, но и клупската легенда Раул кој е тренер на вториот тим на Реал Мадрид.

Поврзани вести

Франција има една победа на ЕП, но и натаму е најголем фаворит за шампионската титула!

Слободен печат

Класика на „Вембли“: Ги дознавме сите осминафинални двојки на Европското првенство!

Слободен печат

ВИДЕО: Германија „преживеа“ во Минхен, Роналдо е синоним за рекорди!

Слободен печат

Клуб од шпанската „Ла Лига“ со интерес за Дарко Велковски!?

Слободен печат

Ја победија само Македонија – Украинците се најголемите „среќници“ на Евро 2020!

Слободен печат

ВИДЕО: Ѓоковиќ „гази“ и во двојки, крај за првите носители на турнирот во Мајорка!

Слободен печат

Остави Коментар