• јоаким лев

Крај на една ера, Јоаким Лев од денеска повеќе не е селектор на Германија

Јоаким Лев се прости од фудбалската репрезентација на Германија откако цели 15 беше селектор, а притоа е свесен дека никој не очекуваше ваква разделба. Германија во вторникот беше поразена од Англија со 2:0 во осминафиналето на Евро 2020, што претставува црна дамка во мандатот на Лев, заедно со катастрофалниот настап на СП 2018 година кога …

Крај на една ера, Јоаким Лев од денеска повеќе не е селектор на Германија Read More »