-2 C
Скопје

УБАВА ВЕСТ: Парите за малата Илина се собрани, ќерката на нашата колешка заминува за Истанбул на лекување

Симона Пармачка Блажевска, мајката на Илина, воедно и дел од тимот на Слободен печат, синоќа  соопшти на јавноста дека потребните финансиски средства за лекувањето се собрани.

На малaтa Илина од Скопје и беше дијагностициран Неуробластом (тумор на надбубрежната жлезда). Поради големината на туморот, Илина беше итно оперирана минатиот месец.

За среќа, операцијата помина успешно, но битката се уште трае. Следи период на долго опоравување, Илина ќе мора да продолжи да се лекува и да прима терапии.

ДА ДОНИРАМЕ, ДА СПАСИМЕ ДЕТСКИ ЖИВОТ: Aпел за помош за 9-месечната Илина која се бори со неуробластом

Прочитајте и...  Гир од Охрид: Да се зачува природното и културното наследство за да биде достапно и на идните генерации

Поврзани вести

ВИДЕО: И покрај строгите епидемиолошки мерки со црковни ѕвона и пред илјадници луѓе, Вучиќ го откри споменикот на Стефан Немања во Белград

Слободен печат

Трајанов: Попишувачите да бидат вакцинирани

Слободен печат

Заев најави изборен српски јазик во училиштата, Ковачев посакува бугарски со иронична честитка

Слободен печат

Недолични фотографии повторно кружат на интернет: „Јавна соба“ стана јавен срам

Како успеа Израел да обезбеди повеќе вакцини отколку што е потребно?

И.И.

Со години боледуваше од Кронова болест, почина пејачот Игор Пармаковски

Слободен печат

Остави Коментар