Уапсен велешанец за обид за силување на девојка која ја возел во својот автомобил

Полициски службеници од СВР Велес вчера рано утрото во 03,50 часот го лишиле од слобода П.С.(31) од Велес, постапувајќи по претходна пријава од неговата сограѓанка М.Ј.(24) дека претходно се обидел да ја силува.

Според пријавителката инцидентот се случил околу 02,00 часот, на автопат Скопје -Велес во близина на исклучок за манастир Св.Јован, додека таа се превезувала во патничко моторно возило „опел астра“ со велешки регистарски ознаки, управувано од П.С., тој физички ја нападнал и се обидел да изврши обљуба.

За настанот е известен јавен обвинител,  и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

Прочитајте и...  Нападнати двајца малолетници во Скопје

Прочитај повеќе

Удавен маж пронајден во базен

Слободен печат

Нападнати двајца малолетници во Скопје

Слободен печат

Уапсени двајца Арачиновци, се обиделе да прегазат полицаец во Куманово

Слободен печат

ВИДЕО | Масовна тепачка во Струмица: Излегле од судница па се степале пред Основниот суд

Слободен печат

Срна усмртена на автопатот Тетово-Скопје, повредена сопатнича во возило

Слободен печат

Тешко повредена тинејџерка во сообраќајака во Тетово

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Млад скопјанец пренесен во Систина, го нападнале три лица во Градски парк

На скопски аеродром пронајдено починато лице

Обљубена возрасна жена во Велес

Маријана Митровска

Едно лице почина во сообраќајка на автопатот Неготино-Кавадарци

Едно лице загина, три се повредени откако возило се преврте на автопатот Неготино – Демир Капија

Слободен печат

Скопјанец во импровизирани бункери криел арсенал оружје и хероин

Слободен печат