7 C
Скопје

Уапсен дебранец поради физички напад на својот татко

Во полицската станица во Дебар е приведен дебранец поради физички напад на својот татко.

-Денеска околу два часот во полициската станица е приведен А.Л.(34) од Дебар кој претходно, во семејниот дом, физички го нападнал својот татко. Против него дебарското одделение за внатрешни работи ќе поднесе соодветна пријава, рече Стефан Димоски, портпарол на Секторот за внатрешни работи-Охрид.

Тој информираше и околу спроведената акциска контрола на возачи кои управуваат возила под дејство на алкохол, реализирана синоќа од 20 до 2 часот.

-Во акциската контрола од страна на полициската станица за безбедност во патниот сообраќај Дебар, контролирани се 16 патнички моторни возила, а извршени се и 12 алкотестирања на возачи. Констатирано е дека еден возач управувал моторно возило под дејство на алкохол, изјави Димоски.

Прочитајте и...  Изрешетан автомобил во Топанско Поле-застрелани две лица

Додаде дека возачот е исклучен од сообраќај, одземени му се возачките документи и против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Поврзани вести

Која е нишката што ја поврзува Македонија со кланот „Америка“

Слободен печат

Гатачки мамат жени во Штип и Кочани, за растурање магии земаат злато

Слободен печат

Две тепачки во Велес

Слободен печат

Изрешетан автомобил во Топанско Поле-застрелани две лица

Горан Наумовски

Неготинец пријавил дека физички го нападнале поради долг

Слободен печат

Ослободителни околности за еден од притворените лица за нападот врз Реџепи

Слободен печат

Остави Коментар