ТРАГЕДИЈАТА во езерото Комо: Фудбалерката умрела од срцев удар - Слободен печат

ТРАГЕДИЈАТА во езерото Комо: Фудбалерката умрела од срцев удар

Смртта на швајцарската фудбалерка со албанско потекло, Флоријана Исмаили, ја шокираше спортската јавност.

Фудбалерката која во саботата се фрлила од чамец во италијанското езеро Комо, беше пронајдена вчера.

Откако беше извадено мртвото тело на Флоријана се изврши и аутопсија, за да се дознае причината за трагичната смрт, при што е констатирано дека таа доживеела срцев удар, веднаш откако нејзиното тело дошло до контакт со водата.

Телото било пронајдено во длабочина од 204 метри каде што температурите не беа повисоки од 5 степени. Капитенката на Јанг Бојс од Берн, била заедно со нејзиниот вереник.

Тие изнајмиле моторен чамец. Откако се фрлила во водата, Исмаили не се појавила повеќе. На почетокот се мислело дека станува збор за шега, но крајот беше навистина трагичен, јавува Newsport.al.

Прочитај повеќе

Златен медал за Божиноска на карате турнирот во Самобор

Слободен печат

Елмас сè почесто на клупата, Наполи „тоне“, солзи на „Сан Паоло“ (ВИДЕО)

Слободен печат

ЕП: Карачиќ ја одведе Хрватска, но и Шпанија во полуфиналето! (ВИДЕО)

Слободен печат

Прва лига: Работнички подобар од Куманово, Кожув рутински

Слободен печат

„Пет од пет“: Шпанците ги решија и Австријците! (ВИДЕО)

Слободен печат

Агуеро тресе мрежи, два гола не се доволни за шампионска трка! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

19 − 18 =

Прочитај повеќе

Каземиро за триумф на Реал, „магична“ асистенција на Јовиќ! (ВИДЕО)

Слободен печат

Халанд имаше „деби од соништата“ во Бундеслигата! (ВИДЕО)

Слободен печат

Лацио е во страшна форма, хет-трик на Имобиле! (ВИДЕО)

Слободен печат

Допинг експерт се сомнева во Рафаел Надал!?

Слободен печат

Спортинг го прецени Фернандеш, 80 милиони се премногу за Јунајтед!

Слободен печат

Бејтулаи: Може многу да се научи од Пандев, целта е пласман на ЕП 2020!

Слободен печат