1 C
Скопје

Тешко повреден мотоциклист во Скопје

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.

Вчера околу 17.20 часот на улицата „Цветан Димов“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „фолксваген пасат“ управувано од Р.Е.С.(42) од Куманово и мотоцикл „јамаха“ управуван од Б.М.(23) од Скопје. Во незгодата мотоциклистот се здобил со тешки повреди, констатирани во градската општа болница „Св.Наум Охридски“. Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.

Прочитајте и...  Обвинение за недозволено поседување пиштол и муниција

Поврзани вести

Обвиненија за тројца приврзаници на ИСИС од Куманово

Слободен печат

Сообраќајна несреќа во Дебар Маало: Прегазен човек на пешачки премин

Слободен печат

Маж починал по пад од карпа кај село Кошани

Слободен печат

Изречени казни за употреба на фалсификувани ПЦР тестови

Слободен печат

485 санкции за неносење маска

Слободен печат

Затворен угостителски објект во Чегране, приведен сопственикот

Слободен печат

Остави Коментар