Tag : Звонко Костовски

Вести Македонија

Сведок во „Таргет-Тврдина” откри кој ги слушал незаконски прислушкуваните граѓани

МИА Агенција
Звонко Костовски никогаш не ми даваше налог на ливче или усно, да маркирам некој број. Од Надица Николиќ добивав наредба да им доделам на репродуцерите,...
Хроника

Мијалков го испрашуваше Костовски за „бомбите”

Во Кривичнот суд, во првиот дел од денешното рочиште за случајот „Таргет – Тврдина”, обвинетиот Сашо Мијалков вкрстено го испрашуваше сведокот Звонко Костовски инженер во...
Вести Македонија

Идејата за „Странски служби“ и „жолти комбиња“ Груевски ја украл од Костовски

МИА Агенција
„Пред неколку месеци во УБК дојдоа претставници од компанијата „Реизон” која што презентираше уред со којшто може да се снимаат 30 симултани разговори. Со поставување...
Хроника

„Дир“ било корисничкото име на Сашо Мијалков

Спомнавте за јузер „дир“. Дали со сигурност тврдите дека е тоа јузер на директор? гласеше едно од денешните низа прашања на Сашо Мијалков, екс директор...
Хроника

Вработен во УБК му се јавил на „таргетот“

Горан Наумовски
Звонко Костовски од УБК денеска во Кривичен сведочи за предметот „Таргет-Тврдина“ на СЈО. На вкрстени прашања што му ги упатуваат адвокатите и обвинетите, меѓу нив...