21.8 C
Скопје

Tag : жрж икене-кинг

Спорт Фудбал

Миовски и МТК продолжуваат успешно во унгарското првенство!

Слободен печат
Денеска во рамките од 11 коло во најсилниот унгарски шампионат МТК со резултат 0:1 славеше против Мезекевешд. Стрелец на единствениот погодок беше фудбалерот од Нигерија,...