Tag : жолт картон

Спорт Фудбал

Фудбалери од Јужна Африка две минути не сакаа да изведат корнер! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Фудбалерите на Мамелоди Сандаунс се хит на социјалните мрежи овие денови поради „циркусот” што го приредија во мечот против Блумфонтејн Селтик во шампионатот на Јужна...
Спорт Фудбал

И тоа се случува: Нејмар доби жолт картон поради дриблинг! (ВИДЕО)

Слободен печат
ПСЖ изминатиот викенд пред своите верни навивачи во најсилното француско фудбалско првенство убедливо славеше против Монпеље со резултат 5:0 во рамките од 22. коло. Парискиот...
Спорт Фудбал

Судијата му покажа жолт картон на докторот!? (ВИДЕО)

Слободен печат
Фудбалот никогаш нема да биде досаден додека постојат луѓе како главниот судија на квалификациите за азиското првенство (У-19) помеѓу Тајланд и Малезија. Натпреварот заврши со...
Спорт Фудбал

Најбрзиот жолт картон во историјата на фудбалот! (ВИДЕО)

Слободен печат
Репрезентативецот на Босна и Херцеговина, Армин Хоџиќ влезе во историјата на фудбалот како играч кој го добил најбрзиот жолт картон во историјата на овој спорт!...
Спорт Фудбал

Еве ти жолт картон, ајде сега и едно „селфи“! (ВИДЕО)

Слободен печат
– Тој е комплетен играч – беа зборовите на легендарниот Пеле за Кака после прогласувањето за најдобар светски фудбалер според ФИФА за 2007 година. Десет...
Спорт Фудбал

ЗА ИСТОРИЈА: Најбизарниот жолт картон во кариерата на Рамос! (ВИДЕО)

Слободен печат
Кога се зборува околу картоните, веднаш се мисли на рекордите кои Рамос ги поставил, најмногу пати е исклучен во историјата на шпанскиот фудбал, добил скоро...