Tag : жена. кралица Елизабета

Жена Магазин

Кралицата Елизабета го направи Божиќниот пудинг со синот, внукот и правнукот

Слободен печат
Кралицата Елизабета Втора и нејзините тројца наследници – синот Чарлс, внукот Вилијам и правнукот Џорџ – се собраа пред украсената елка во Бакингемската палата на...