22 C
Скопје

Tag : жељко бабиќ

Ракомет Спорт

Еурофарм Пелистер без тренерот Бабиќ против Магдебург

Слободен печат
РК Еурофарм Пелистер денеска ја известува јавноста дека при последното тестирање на ковид-19, неопходно за патувањето на екипата во Магдебург, тренерот на екипата Жељко Бабиќ...
Ракомет Спорт

Бабиќ: Вардар заслужено победи, менталниот и физички умор си го стори своето

Слободен печат
Тренерот на Е. Пелистер, Жељко Бабиќ, вели дека неговиот тим заслужено е поразен во дербито но и разликата од осум гола не е вистинско мерило...
Ракомет Спорт

Бабиќ: Бевме казнети за предвидливата игра

Слободен печат
Тренерот на Е. Пелистер, Жељко Бабиќ, смета дека поразот од 24:32 во првиот осминафинален натпревар е сосема заслужен бидејќи Магдебург беше поквалитетен ривал. Високиот пораз...
Ракомет Спорт

Бабиќ: Никој не фаворит против Е. Пелистер во Битола

Слободен печат
Ракометарите на Еурофарм Пелистер заедно со Вардар се единствените македонски екипи кои ќе играат во нокаут фазата во европските купови. Битолчани утревеќер во салата „Боро...
Ракомет Спорт

СЕХА: Еурофарм Пелистер по вторпат го урна поранешниот европски шампион!

Слободен печат
Денеска Еурофарм Пелистер во својот четврти натпревар сезонава во СЕХА Газпром лигата на гостински терен ја совлада Металопластика од Србија со резултат 27:34. На тој...
Ракомет Спорт

Бабиќ: Густиот распоред е нов предизвик за нас, мора да направам подобар план и да ги распоредиме силите за следните предизвици

Слободен печат
Ракометарите на Е. Пелистер ги продолжуваат настапите во СЕХА Лигата, утре и гостуваат на Металопастика. Првата средба меѓу овие две екипи заврши со триумф на...
Ракомет Спорт

Бабиќ: Одбраната е клучот за победа над Татран

Слободен печат
Ракометарите на Еурофарм Пелистер утре (17.45 ч.) ги продолжуваат настапите во СЕХА Лигата и тоа против Татран Прешов во рамките на третото коло. Пелистерци во...
Ракомет Спорт

Периќ: Данскиот ГОГ Гудме игра поразличен ракомет од Татабања

Слободен печат
Со двете победи за два дена во Битола над унгарската Татабања, екипата на Еурофарм Пелистер направен значаен чекор за пласман во следната фаза во Лига...
Ракомет Спорт

Бабиќ: Хендави го сврте натпреварот

Слободен печат
Ракометарите на Е. Пелистер успешно го реализираа зацртаниот план, максимално да ја искористат предноста на домашниот терен (двата натпревари се играа во Битола) и да...
Ракомет Спорт

Еурофарм Пелистер сака и втора победа над Татабања

Слободен печат
Вчера со 21:19 во првиот меѓусебен натпревар во Битола славеше Еурофарм Пелистер, а денеска (17.00 часот) играчите на Жељко Бабиќ ќе се обидат и по...