зелена Archives - Слободен печат

Tag : зелена

Вести Економија

Еден милион евра за инвестиции во зелена енергија од ЕБОР

Слободен печат
Европската банка за обнова и развој со кредит од еден милион евра ќе поттикува инвестиции во зелена енергија во земјава. Средствата, како што информираат од...
Забава Магазин

Што ви открива омилената боја за вашиот карактер?

Слободен печат
Вашата омилена боја може да открие интересни работи за вашиот карактер. Омилената боја може да открие дали сте личност која води брзо или побавно темпо...
Еспресо Мода

Изберете бои на облеката со кои ќе го подобрите расположението

Слободен печат
Сте забележале ли дека многу често избирате бои на облека според моменталното расположение?...
Вести Економија

Започна распределбата на картичките за „зелена нафта”

МИА Агенција
Во Подрачната единица на МЗШВ Велес денеска започна распределбата на 1.672 персонализирани картички за „зелена нафта” на земјоделците од Велес, Чашка и Градско кои се...
Вести Економија

ЕБОР го зголемува финансирањето на еколошки проекти во Македонија

Војислав Мојсовски
ЕБОР ги поттикнува инвестициите во зелена енергија во Северна Македонија со нови 4 милиони евра наменети за Охридска Банка АД Скопје. Средствата ќе поддржуваат подобрување...
Вести Економија

Поделени првите картички за „зелена нафта”

МИА Агенција
Од најголемата житница во нашата земја, од Пелагонија, го промовираме почетокот на реализацијата на мерката за поевтино гориво за земјоделската механизација. За мерката од Програмата...
Еспресо Шоу биз

Двојка во тон: Александра Заева со своето момче во елегантна зелена комбинација (ФОТО)

Слободен печат
Ќерката на премиерот Зоран Заев, Александра Заева на свада кај свои пријатели се појави во елегантен зелен фустан, во придружба на своето момче Иван Проданов....
Вести Економија

Земјоделците ќе можат да купуваат „зелена нафта” до крајот на месецов 

Слободен печат
До крајот на месецов земјоделците ќе можат да користат субвенционирано гориво. Договорот за „зелена нафта” денеска го потпишаа директорот на Платежната агенција Николче Бабовски и...
Вести Економија

Земјоделците на чекор до „зелена нафта“, МЗШВ го објави тендерот

Слободен печат
Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој денеска на електронскиот систем за јавни набавки на Бирото за јавни набавки го објави тендерот за...
Еспресо Убавина

Зелена маска која ќе ви го освежи изгледот

Слободен печат
Ова е рецептот за зелената маска која ќе ви го хидрира и освежи изгледот… Се што ви е потребно е копар и магдонос. Овие две...