18 C
Скопје

Tag : засладете

Магазин Магазин слајдер Храна

Десерт за оваа сабота: Засладете се со панакота со боровинки

Слободен печат
Оваа сабота не бидете мрзеливи и подгответе си превкусен десерт – панакота со боровинки, во чиј вкус ќе уживаат сите во семејството… СОСТОЈКИ: ЗА ЖЕЛЕТО...
Магазин Магазин слајдер Храна

Засладете го ова попладне – Баклава со вишни: Сочна и освежувачка, ќе ве освои за момент! (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Засладете го ова попладне со овој божествен и сочен рецепт… Состојки: – половина килограм тенки готови кори – 4 јајца – 350 грама шеќер –...