Tag : запалени

Слајдер Хроника

Запалени две возила на ЕВН во Тетово

Слободен печат
Тетовските пожарникари во текот на ноќта интервенираа на две запалени возила сопственост на електродистрибутивната компанија ЕВН Македонија. -Околу полноќ голем број граѓани се јавија да...
Вести Скопје

Викендов запалени два нови контејнери

Слободен печат
Во текот на изминатиот викенд непознати сторители запалиле два нови контејнери за одлагање смет што беа поставени во населбите Ѓорче Петров и Карпош, со што...
Вести Хроника

Три автомобили ноќеска гореле во Скопје

Мирослава Бурнс
Ноќеска три возила биле запалени во Скопје, дознава ,,Слободен печат” од свои извори во МВР. Околу 2 часот по полноќ на улица Л.Москов пред зграда...
Вести Скопје Слајдер

Повторно запалени нови контејнери во Скопје (ВИДЕО)

Предмалку шест пластични контејнери изгореа на ул. Алберт Ајнштајн во Дебар Маало, а оштетени се и неколку околни дрвја, во веројатно намерно запален пожар. Благодарение...
Вести Македонија Слајдер

РЕБЕКА ПОТВРДИ: Пиромани ни ги запалија колите на мене и на Сузе

Васко Спасоски
По веста дека вчера биле запалени автомобилите на пејачките Ребека Јанковска и Сузана Турунџиева, Ребека во изјава за „Слободен печат“ вели дека прво бил запален...
Вести Ви Препорачуваме Скопје

Додека едни молат за канти за отпадоци, други ги палат

Во време кога на големо се зборува за зачувување на животната средина, и симболично се одржуваат акции за чистење, жителите на Ѓорче Петров немаат каде...
Вести Скопје

Запалени два контејнера кај нова железничка станица

Слободен печат
Во близина на нова железничка станица,на улицата „Никола Карев” утрово се опожарени нови два контејнера, станица, информира ЈП „Комунална хигиена” – Скопје и посочува дека...
Вести Скопје

Два нови контејнери запалени во Центар и Чаир (ФОТО)

Слободен печат
Непознати сторители вчеравечер запалиле два контејнера за одлагање смет што беа поставени во населбите Центар и Чаир. Од ЈП „Комунална хигиена“ информираат дека на улицата...
Вести Ви Препорачуваме Скопје

ПИРОМАНСКА ГРУПА ГИ „ТОПИ“ КОНТЕЈНЕРИТЕ: Прво ги полеваат со бензин, а потоа ги палат

Горан Наумовски
Осум стари и нови контејнери на различни локации во Скопје, запалени во безмалку ист временски период во доцните вечерни часови, претходно полиени со бензин, на...
Македонија

Запалени автомобилите на штипското семејство Тушеви блиско до СДСМ

Горан Наумовски
Изутринава запалени се автомобилите на Никола и Мите Тушеви. Инцидентот се случил во населба „Сењак 3“ на улица „Борис Крајгер“, обајви порталот Исток Прес. Возилата биле...