• замалек

Барселона последен полуфиналист на Суперглоуб

Актуелниот европски шампион Барселона обезбеди пласман во полуфиналето на Суперглоуб кој се игра во Џеда, Саудиска Арабија. Каталонците во четврфиналето не дозволија изненадување и со 36:32 го совладаа шампионот на Африка,  Замалек. Ракометарите на Замалек и пружија силен отпор на Барселона во првото полувреме кое му припадна на европскиот шампион со 18:17. Но, на стартот …

Барселона последен полуфиналист на Суперглоуб Read More »