16 C
Скопје

Tag : втора трка

Останатo Спорт

ВИДЕО: Неславно заврши втората трка, Иџе доби удар кој не го очекуваше!

Слободен печат
Откако во саботната прва трка малку недостасуваше да се искачи на пиедесталот, денеска Игор Стефановски не ја заврши втората трка на патеката „Монца“, прв тркачки...
Останатo Спорт

Иџе освои 16 поени на тркачкиот викенд во Хрватска

Слободен печат
И на втората трка македонскиот автомобилист го освои шестото на патеката „Гробник“ во рамките од ТЦР Источна Европа. Игор Стефановски со своите „Хјундаи и30“ првата...