28.8 C
Скопје

Tag : возен парк

Вести Македонија

Обновен возен парк по 17 години: Штипски „Исар” доби нови шест возила за собирање отпад

Слободен печат
Штипското комунално претпријатие „Исар” по 17 години го обнови возниот парк со камиони за собирање отпад. Преку проектот за изградбата на регионална депонија, финансиран од фондовите на Европската...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Погледнете само дел од возниот парк на Лепа Брена и нејзиното семејство (ФОТО)

Васко Спасоски
Пејачката Лепа Брена и нејзиниот сопруг Боба Живоиновиќ поседуваат вистински возни парк, а во еден ден дури четири различни автомобили излегоа од дворот на нивната...
Еспресо Шоу биз

Луѓето се прашуваат – дали е ова можно? Погледнете какво возило купил Арнолд Шварценегер (ФОТО)

Слободен печат
Актерот Арнолд Шварценегер дефинитивно го има најоргиналниот и најразновиден возен парк од сите светски ѕвезди. Покрај скапоцените автомобили, легендарниот Терминатор во своја сопственост има и...