Tag : внимателни

Здравје Магазин Магазин слајдер Храна

Бидете внимателни – Плодови кои имаат скриени отровни делови

Слободен печат
Секој човек знае колку е здраво да се јаде овошје и зеленчук и тоа секојдневно. Таквата храна во својот состав изобилува со витамини, минерали и...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Бидете внимателни со нив: 3 хороскопски знаци кои се лоши пријатели

Слободен печат
Некои луѓе имаат квалитети да бидат ваши пријатели и во добро и во зло и навистина никогаш да не ви го свртат грбот. Но, за...
Вести Македонија

РСБСП: Бидете внимателни и одговорни зад воланот за првомајските празници!

Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата (РСБСП) во пресрет на првомајските празници апелира до сите учесници во сообраќајот да возат одговорно, да ја...
Вести Македонија Слајдер

Филипче со порака до колегите: Бидете внимателни, чувајте се!

Горан Наумовски
Колеги, здравствени работници – не заборавајте да се грижите за себе. Јадете доволно, одморајте колку можете и останете во контакт со вашите најблиски. Бидете внимателни,...
Вести Македонија Слајдер

Филипче: Хронично болните да бидат особено внимателни

Министерот за здравство Венко Филипче информира дека лицата со одредени хронични заболувања се во поголем ризик од компликации типични за коронавирусот. -До нив апелирам да...
Магазин Семејство

Родители бидете внимателни: Каков брак, такво дете!

Слободен печат
Децата не го зајакнуваат бракот. Ако е добар, тој може да стане подобар со децата. Ако е лош, може уште повеќе да се влоши. Стабилните...
Забава Магазин

Инфлуенсерка се обиде да ја избели косата и во текот на преносот во живо остана ќелава (ВИДЕО)

Слободен печат
Инстаграм инфлуенсерката Лори Феит сакаше да ја промени косата и меѓу останатото сакаше да ја избели својата коса. Кога после нанесениот избелувач таа започна да...
Хроника

БИДЕТЕ ВНИМАТЕЛНИ: Маж на велосипед краде златни обетки и ланчиња од случајни минувачи

Слободен печат
Секторот за внатрешни работи Скопје, до надлежното Основно јавно обвинителство Скопје, поднесе кривична пријава против O.Н.(40) од Скопје поради постоење основи на сомнение дека извршил...
Ви Препорачуваме Здравје Магазин

Бидете внимателни – Колку шеќер и калории се кријат во вашето омилено овошје?

Слободен печат
Свежото овошје е еден од најздравите начини да ја задоволите гладта и се препорачува во секое време, но и тоа има големи количини на шеќер...
Магазин Семејство

БИДЕТЕ ВНИМАТЕЛНИ: Оваа билка ја има во СЕКОЈА ТРЕТА МАКЕДОНСКА КУЌА, а нејзините листови се СМРТОНОСНИ (ФОТО)

Слободен печат
Дифенбахијата е една од најпопуларните билки за домот и канцелариите бидејќи не бара многу. Билката е особено отровна за луѓе и домашни миленици доколку се...