20 C
Скопје

Tag : вистински пекол

Вести Свет

СЗО: Ситуацијата со коронавирусот во Бразил е „вистински пекол”

Слободен печат
Светската здравствена организација (СЗО) ја оквалификува ситуацијата со ширењето на коронавирусот во Бразил како „вистински пекол”. Тоа го нагласи Брус Ејлард, виш советник на генералниот...