Tag : вишна

Магазин Магазин слајдер Храна

Неверојатно вкусен рецепт: Баклава со вишни!

Слободен Печат
СОСТОЈКИ: –  6 кори за пита и баклава – 500 грама вишни – 400 мл вода – 400 грама шеќер – 2-3 круга портокал –...
Вести Македонија

Пијанец се соочува со недостиг на работници за берба на вишна

Слободен печат
Најголемиот агрокомбинат во источниот дел на државата „Рудине”, кој располага со 300 хектари сопствени вишнови насади, се соочува со недостиг од работници за берба на...
MacedonianAlbanian